HİZMETLERİMİZ

Sprey Poliüretan Köpük Uygulamaları

Sprey Poliüretan Köpük Isı Yalıtımı

Poliüretan Köpük, ilk olarak soğutma teknolojilerinde kullanılmaya başlanan ısı hücrelerinin olması nedeniyle heşfedilen polimer bazlı ısı yalıtım özelliğini taşımaktadır.

Sprey Poliüretan Köpük ise, ilk olarak 1980'lerin başında gelişmeye başlanmıştır. Sprey Poliüretan Köpük püskürtme olarak gelişmesi sayesinde soğutma teknolojilerinden sonra yaşam alanlarında ısı izolasyonu olarak kullanılabilen en iyi çözüm olmuştur.

Firmazın hizmetleri arasında bulunan Sprey Poliüretan Köpük uygulamalarını, ileri teknoloji Hidrolik oranlıyıcı püskürtme makinalarımız ile hizmet vermekteyiz.

Uygulama Alanları

-Ppoliüratan yerinde yüksek basınçlı oranlayıcı makineler ile püskürtülerek uygulanan iki bileşenli Isı, Su,Ses izolasyon malzememelerinden birisidir.

-Uygulamasonunda tek parça ek yeri olmayan bir izolasyon elde edilir. Bu nedenle her hangi bir ısı kaçagına meydan vermez ısı köprüsü oluşumunu engeller.

-Yağsız nemsiz ve tozsuz olmak koşulu ile yatayda ve düşeyde her türlü zemine % 100 yapışpır.

-Sudan nemden etkilenmez. Bakteri haşere oluşturmaz.

-Klasik izolasyon malzemelerinde oldugu gibi yapıştırma,dubel ile delerek tutturma gibi cebri yöntemlere veya ilave bir konstürüksiyona ihtiyaç yoktur.

-Sıvı olarak püskürtüldüğü için izolasyonu zor geometrik yüzeylere kolayca ulaşarak % 100 izolasyon sağlar, uygulandıgı zeminin şeklini alır.

-Uygulama sonunda ek yeri olmayan bir yüzey elde edildiği için zaman içerisinde çatı örtüsünde sızam suları tutar.

-İşlem hızı yüksektir .Günlük 800 m2 alan izole edile bilir

-% 100 yapıştığı için yapılarda perde duvarlarda bodrum kat tavanlarındakiremit altı tapliye betonu üzerine veya çatı  ölçüsüne alttan uygulana bilir.

-Teras çatı uygulamalarında üzerine şap betonu atılabilir basınca dayanıklıdır.

-Poliüratan yapısı gereği 45-50 dbl e kadar seslaeri absore edebilir.