HİZMETLERİMİZ

Polyurea Zemin Kaplama

Polyurea Kaplama Su İzolasyonu

Hızlı uygulanabilme ve sınırsız renk seçeneğiyle beton, metal, ahşap gibi her türlü yüzeyde uygulabilir. Su geçirmezlik ve yüksek dayanıklılık özelliğiyle gerçek ve doğru çözünler sunar.

Teras, balkon ve çatı su yalıtımında, temel ve perde beton su yalıtımındai içme suyu depo yalıtımı ve balık yetişmede, havuzlarda, su parkları ve yapay göllerde, atık su ve barajlarda, sulama kanallarında, depolama tanklarının iç ve dış yüzeylerinde, beton ve metal boruların kaplanmasında, beton zeminlerde, gıda üretim ve depolama alanlarında, liman, denizcilik ve güverte alanlarında, otoyol, tünel ve köprülerde, araç park alanlarında, taşıma araçları ve vagonlarda, spor alanları ve oluklarında, yeşil çatılarda, mimari tasarımlarda, savunma sanayinde patlama hafifletici olarak, ağır koruma gerektiren yerlerin kaplamasında, korozyon önleme amaçlı her türlü yüzeyde, aşınma dayanımlı her tür yüzeyde, sismek dalga ve sarsıntı hafifletmede uygulama yapılmaktadır.

Polyurea

Polyurea Uygulama ve Teknik Şartname

Polyurea uygulaması için öncelik olarak, kaplama yapılacak alanların yüzeylerde toz, kir, yağ, nem ve zayıf parçacıklar olmaması gerekmektedir.

Beton Zeminlerde Uygulama; beton ve benzeri yüzeylerde uygulama yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken öncelik, zeminlerin yapısının korozyona uğrayıp uğramadığıdır.  Beton ve benzeri zeminlerin sağlamlığı polyureaların kaplanmasında ve kalıcılığında öncelik olmaktadır. Zeminlerde zayıf noktaların tamir harçları ile tamiri veya yeniden yapılması şarttır. Zeminlerde zayıf parçacıklar var ise zemin elmas uçlu silim makineleri ile traşlanmalı ve düz ve yüzeydeki şerbet tabakası kaldırılmalıdır.

Ardından, polyurea kaplama yapılması için zemin neminin en düşük zeviye olan %/5 oranında olması gerekmektedir. Bu koşulların sağlanması ile birlikte polyurea kaplama öncesi zemin yüzeyleri tozdan ve kirden arındırılarak Epoksi Esaslı Beton Emprenye Astarı ile m2’de ortalama 0,250 kg olmak şartıyla yüzeylere rulo veya airles makine yardımı ile uygulanır. Epoksi emprenye astarının yüzeyine aynı süre içerisinde yüzeyde epoksi astar da oluşacak hava kabarcığını önlemek ve pürüzlü yüzey elde etmek için ortalama m2’de 0,500 kg silis kumu serpilir. Epoksi astarın kuruması sonrası Polyurea ürünü, zeminlere homojen şekilde püskürtülerek uygulanır.

Metal Yüzeylerde Uygulama; metal yüzeylerin kaplanması için öncelik olarak metalin korozyona uğrayıp uğramadığıdır. Demir, çelik benzeri metallarin kaplanması için yüzeylerde pas var ise raspa veya kumlama yöntemi ile yüzeydeki pasın giderilmesi gerekmektedir. Metallarin pasının giderilmesi için ayrıca pas dönüştürücü kullanılabilir. Hazır hale gelen metalin yüzeyine uygun astar yapılarak Polyurea’nın tutunmasını sağlayacak hale getirilir. Astarın kuruması sonrası oranlıyıcı Polyurea püskürtme makinesi ile Polyurea ürünü homejen şekilde püskürtülerek yüzeylerin kaplanması sağlanır.

 

Polyurea Teknik Özellikleri

100% katı solvent içermeyen aromatik, çift komponentli sprey  olarak metal, beton, ahşap ve diğer önerilen yüzeylere uygulanabilen esnek  yapılı modifiye polyurea sistemidir.

Hızlı jelleşmesi sayesinde -30 ºC’lik ortam ısısına kadar uygulama yapılabilir. Uygulama esnasındaki hava sıcaklığı ve nem oranı uygulama  sonucunu etkilemez. Sağlıklı bir uygulama için yüzey nem oranının %5’in altında  olması gerekir. Polyurea hızlı kürlenen ve dokunma kuruma süresi  30 saniyeden az, kopma anında uzaması % 400 olup esnek yapıda, Shore 55-90 D sertlik derecesine  sahiptir. Kopmadaki gerilme mukavemeti (N/mm2 ) 15 olup, yırtılmanın yayılma direnci

[N/mm] 4.5 tir. Su buharı geçirimi ise, gr/m2 .saat 0.8 özellikler elde edilmektedir.

Not: Ürünlerimiz TSE, TSEK, CE ve akredite standartlarına uygundur.